LOKASYON

Simurg Inn, Ayvacık'ın Ege Denizi kıyısındaki Ahmetçe Köyü'nde yer alıyor. Kendine özgü mimarisi ve doğal güzellikleriyle henüz keşfedilmemiş bu köy, taş evlerden oluşan büyülü bir dünya sunuyor. Mavi ve yeşilin tam ortasında, doğanın tüm cömertliğini yansıtan Ahmetçe Köyü'ndeki Simurg Inn'de yıldızları seyrederek uykuya dalacak, kuş sesleriyle yeni güne “merhaba” diyeceksiniz.

Batısından ve güneyinden masmavi Ege Denizi'yle çevrelenmiş, Çanakkale'nin doğayla iç içe yaşayan en güzel ilçelerinden biridir Ayvacık. Kazdağları'nın batı ucunda yer alan ve UNESCO tarafından sayılı biosfer alanlarından biri olarak kabul edilen Ayvacık, eşsiz bir doğa manzarası sunuyor. Marmara ve Akdeniz ikliminin birlikte yaşandığı bu bölge doğal güzelliğini kaybetmeden, turizm için cazibe merkezi olma yolunda ilerliyor. İyi korunmuş doğal yapısı, temiz sahilleri, eski dokusu, korunmuş köyleri ve birçok antik kenti ile Ayvacık size daha önce hiç yaşamadığınız bir deneyim yaşatıyor.

ULAŞIM

Karayolu ile ulaşım

İstanbul'dan gelen misafirlerimiz, Çanakkale Boğazı'nı Gelibolu veya Eceabat'tan geçtikten sonra İzmir yönünde ilerleyip Ayvacık'ı 8 km geçtiğinizde Ahmetçe ve Simurg Inn tabelalarını takip edebilirsiniz.Hızlı feribot ile ulaşım

Bandırma'ya feribotla geçiş yapıp İzmir-Çanakkale yolu üzerinden devam ediniz. Assos ayrımından 13 km sonra, Simurg Inn tabelalarını takip edebilirsiniz.Havayolu ile ulaşım

Simurg Inn, Edremit Havaalanı'na 57 km, Çanakkale Havaalanı'na 90 km mesafede yer almaktadır. Havaalanı-otel transferleri hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz. Uçuş bilgileri ile havayolu firmalarına aşağıdaki linkler aracılığı ile ulaşabilirsiniz.